Nośniki danych - dyski twarde, karty pamięci

Nośnik danych to elektroniczne urządzenia pozwalające na wygodny i szybki transfer, zapis, import oraz export danych dobierany w zależności od wymagań i kompatybilności urządzenia (komputer, rejestrator, kamera itp.). Najpopularniejszymi nośnikami danych są dyski twarde, karty pamięci oraz pendrive'y. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: pojemność, szybkość zapisu/odczytu oraz przeznaczenie. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz sprzęt dedykowany do zastosowań w monitoringu i systemach telewizji przemysłowej.

DYSK TWARDY SEAGATE SKYHAWK 1TB DYSK TWARDY SEAGATE SKYHAWK 1TB
Producent: Seagate
Cena: 239,00 zł
cena brutto, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
DYSK TWARDY SEAGATE SKYHAWK 2TB DYSK TWARDY SEAGATE SKYHAWK 2TB
Producent: Seagate
Cena: 319,00 zł
cena brutto, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
DYSK TWARDY SEAGATE SKYHAWK 4TB DYSK TWARDY SEAGATE SKYHAWK 4TB
Producent: Seagate
Cena: 499,00 zł
cena brutto, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
DYSK TWARDY SEAGATE SKYHAWK 6TB DYSK TWARDY SEAGATE SKYHAWK 6TB
Producent: Seagate
Cena: 799,00 zł
cena brutto, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
DYSK TWARDY SEAGATE SKYHAWK 8TB DYSK TWARDY SEAGATE SKYHAWK 8TB
Producent: Seagate
Cena: 999,00 zł
cena brutto, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
KARTA PAMIĘCI microSD DAHUA PFM112 64GB KARTA PAMIĘCI microSD DAHUA PFM112 64GB
Cena: 79,00 zł
cena brutto, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
KARTA PAMIĘCI microSD DAHUA PFM113 128GB KARTA PAMIĘCI microSD DAHUA PFM113 128GB
Cena: 169,00 zł
cena brutto, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Co to jest dysk twardy?

Dysk twardy jest jednym z najważniejszych podzespołów rejestratora. To on pozwala na rejestrację obrazu z kamer i późniejsze jego odtwarzanie. W zależności od pojemności dysku pozwala nam on na rejestrację określonej długości wideo.
Szczególną uwagę należy zwrócić, aby dysk miał możliwość pracy ciągłej. W naszej ofercie znajdą państwo wysokiej jakości dyski przystosowane do zapisu bez przerwy ( 24 godziny 7 dni w tygodniu), odporne na wstrząsy oraz pracę w wysokich temperaturach.
W zależności od rejestratora do monitoringu; mamy możliwość podłączenia od 1 do 16 dysków. Jest to uzależnione od klasy rekordera, obsługiwanej rozdzielczości, ilości podłączonych kamer i rozdzielczości nagrywanego obrazu.

Jaki dysk twardy do monitoringu?

Przystosowany do pracy ciągłej

Ze względu na całodobową rejestrację obrazu z kamer w systemach monitoringu najważniejsze jest stosowanie wcześniej wspomnianych dysków przeznaczonych do pracy ciągłej. Instalacja zwykłego komputerowego dysku HDD w rejestratorze CCTV w bardzo krótkim czasie może doprowadzić do przegrzania i spalenia dysku, co wiąże się z utratą wszystkich zapisanych na nim danych. 

Pojemność dysku do monitoringu

Niestety nie da się jednoznacznie wskazać najlepszego dysku, ale najpopularniejsze są te o pojemności 1 TB (ok. 1000 GB). W celu poprawnego wyliczenia naszego dysku należy wziąć pod uwagę takie parametry jak:

  • Rozdzielczość nagrywanego obrazu
  • Ilość kamer w zestawie
  • Ilość dni przez, które chcemy przechowywać wideo
  • Kompresję wideo

Wyliczenie w specjalnym kalkulatorze na podstawie tych parametrów pozwoli dokładnie określić ilość dni, które będziemy mogli zapisać.

Przykładowo, zestaw z 4 kamerami rejestrującymi obraz w rozdzielczości 2 Mpx i kompresji danych H.264 potrzebuje około 170 GB wolnej przestrzeni na 24 godziny nagrania. 

Karta pamięci do kamery

Niektóre kamery bezprzewodowe i działające w technologii IP mają możliwości rejestracji na karcie pamięci microSD. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku może ona stanowić główne lub zapasowe źródło zapisu. Najczęściej występują o pojemnościach 16, 32, 64 i 128 GB - jednak przed zakupem sugerujemy sprawdzić jaką maksymalną pojemność obsługuje kamera. Przy wyborze karty warto zwrócić uwagę na klasę szybkości - polecamy wybierać te, które posiadają Class10 i UHS-I U3. Jeśli planujemy montować kamerę z kartą pamięci na zewnętrz - kolejnym i równie ważnym parametrem będzie minimalna i maksymalna temperatura pracy.

 

rozwiń
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl