Kamery akumulatorowe z zasilaniem solarnym

Kamery akumulatorowe z zasilaniem solarnym

 

kamera do monitoringu monitoring na baterie akumulator zasilanie fotowoltaiczne solarne słoneczne na działkę bez prądu

System monitoringu staje się coraz popularniejszym sposobem zabezpieczenia mienia oraz skuteczną formą na odstraszenie złodzieja. W wielu firmach lub zakładach przemysłowych wykorzystywany jest również jako rejestracja czasu pracy lub kontroli pracownika. Instalacja profesjonalnego systemu telewizji przemysłowej często wiąże się z rozprowadzaniem dużej ilości przewodów i wykonania przewiertów w ścianach. Oczywiście jako profesjonalny serwis, zawsze namawiamy naszych klientów na systemy przewodowe. Są one zdecydowanie lepsze i bezawaryjne, ale często spotykamy się z sytuacją, gdzie budynek został świeżo wyremontowany i nie chcemy psuć jego estetyki. Dostajemy też sporo zapytań o kamery na działki rekreacyjne pozbawione dostępu do prądu i internetu, dlatego w tym artykule poruszymy temat kamer akumulatorowych (bezprzewodowych), które pozwalają spojrzeć na monitoring z innej perspektywy.

 

Jaką kamerę akumulatorową kupić?

 

Przeglądając aukcje internetowe z kamerami bezprzewodowymi natkniemy się na wiele różnych firm i marek z dalekiego wschodu, w których przeczytanie samej nazwy producenta już może stanowić problem. Taki sprzęt przede wszystkim będzie kusił swoją ceną oraz parametrami w dokumentacji technicznej, bez pokrycia w rzeczywistości. Warto również wziąć pod uwagę konfigurację takiego urządzenia oraz wspierane aplikacje przez producenta, ponieważ może się po prostu okazać, że nie są dostępne w sklepie Play, czy AppStore lub do jej obsługi będziemy musieli nauczyć się języka chińskiego.

Sprawdziliśmy wiele rozwiązań i naszą uwagę przykuła oferta firmy Reolink. Niewiele myśląc zamówiliśmy obecnie najtańszą dostępną kamerę Argus ECO za 349,00 zł brutto i rozpoczeliśmy testy. Kamera przyszła w bardzo ładnym czarnym, zaplombowanym pudełku, w którym oprócz samej kamery znajdziemy szablon montażowy, śruby, instrukcję obsługi oraz naklejkę. Jakościowo wykonanie na plus, wizualnie też całkiem ok. Kamera Reolink Argus ECO posiada wbudowany Akumulator o pojemności 5200mAh, który w ciągłym 24-godzinnym trybie pracy rejestrował obraz przez około 35 godzin. Ustawienie nagrywania wyłącznie przy detekcji ruchu przez wbudowany czujnik PIR pozwoliło na wydłużenie pracy kamery do 20 dni. Łączność wifi 2,4GHz sprawia że kamera jest całkowicie bezprzewodowa, jednak warto pamiętać, że do jej konfiguracji będzie nam potrzebny router z wi-fi.

Nagrania i zdarzenia z kamery możemy zapisać na karcie pamięci microSD 64GB (największa możliwa), którą trzeba dokupić osobno. Z ciekawostek warto dodać, że kamera posiada wbudowany głośnik i mikrofon, co umożliwia rozmowy z osobą która stoi przed kamerą. Zanim jednak zamontujemy taką kamerę, warto zwrócić uwagę na przepisy ponieważ nie wszędzie dozwolona jest rejestracja dźwięku.

 

Zasilanie solarne do kamer Reolink

 

Naszą uwagę w ofercie Reolink'a szczególnie zwrócił niewielki panel fotowoltaiczny. W miejscach pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej z pewnością skutecznie naładuje naszą kamerę.
W słoneczny dzień udało nam się naładować Argusa ECO do 100% w około 8 godzin. W trybie detekcji ruchu takie doładowanie zapewni całkowicie bezprzewodową pracę urządzenia, ale jeśli zależy nam na nagraniach 24/7; prawdopodobnie będzie niewystarczające, ponieważ w pochmurne dni ładowanie panelem słonecznym po prostu nie działa.

Panel fotowoltaiczny to dodatkowy koszt 100 zł jeśli kupujemy w zestawie lub 129 zł jeśli osobno.

Inne modele dla wymagających

Jeśli Argus ECO nie spełni Twoich oczekiwań, warto sprawdzić pozostałe modele kamer akumulatorowych tego producenta. Wszystkie bazują na jednakowych przetwornikach, zapewniają rozdzielczość Full HD, posiadają komunikację dwukierunkową oraz możliwość zapisu na karcie pamięci. Różnią się przede wszystkim zastosowaniem oraz możliwościami montażowymi.

 


Reolink Argus 2


więcej informacji

Kamera do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych z funkcją łatwego montażu i demontażu, dzięki magnetycznej stopce.

Reolink Argus PT


więcej informacji

Bezprzewodowa kamera obrotowa z możliwością sterowania smartfonem i obrotem 355 stopni.

Reolink GO


więcej informacji

Bezprzewodowa kamera z wbudowanym modemem 4G LTE pozwalająca na pracę z kartą SIM.

 

Podsumowując, czy warto kupić kamerę na baterie?

Zalety kamer akumulatorowych

  • Łatwość montażu
  • Długi czas pracy na baterii
  • Atrakcyjna cena
  • Szeroki wybór urządzeń
  • Mogą pracować bez prądu

Wady kamer akumulatorowych

  • Niska rozdzielczość nagrania
  • Słaba widoczność w nocy
  • Rejestracja tylko na kartę pamięci
  • Brak możliwości podłączenia do rejestratora
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl