Kamery czy Alarm - co lepsze?
Kamery czy Alarm - co lepsze?

Zabezpieczenie mienia w postaci monitoringu lub systemu alarmowego w dzisiejszych czasach to już podstawa. Wielu naszych klientów zadaje sobie pytanie - co będzie lepsze? Montaż obydwu systemów to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, ale przy ograniczonym budżecie może okazać się kosztowne. Można znaleźć tańsze “zamienniki” jednak ich jakość i żywotność pozostawia wiele do życzenia. Także co wybrać?

 

czytaj całość »
Aplikacja do kamer Dahua DMSS - Konfiguracja i obsługa
Aplikacja do kamer Dahua DMSS - Konfiguracja i obsługa

W tym poradniku przedstawimy Ci konfigurację konta i nowego urządzenia oraz podstawową obsługę zdalną systemu monitoringu firmy Dahua Technology. Aplikację do obsługi monitoringu z telefonu pobierzesz z odpowiedniego sklepu z aplikacjami w Twoim telefonie. Dla użytkowników systemów Android będzie to Sklep Play, a dla użytkowników iOS - App Store. Aplikacja jest bezpłatna i nie zawiera ukrytych opłat.

 

czytaj całość »
Jak zamontować kamery wokół domu?
Jak zamontować kamery wokół domu?

Budujesz lub wykańczasz dom i planujesz instalację monitoringu? To zdecydowanie najlepszy moment na wykonanie instalacji i przygotowanie okablowania do podłączenia kamer. W tym artykule podpowiemy Ci jak poprawnie rozmieścić, zamontować i ulokować kamery zewnętrzne wokół domu oraz przedstawimy przykładowe projekty, które Ci pomogą zrozumieć jak to powinno działać, żeby było dobrze.

 

czytaj całość »
Dahua TiOC - Inteligentne kamery z alarmem
Dahua TiOC - Inteligentne kamery z alarmem

W ofercie naszego sklepu pojawiły się najnowocześniejsze kamery IP firmy Dahua z serii WizSense o tajemniczym skrócie TiOC. Nazwa wzięła się z połączenia trzech nowoczesnych technologii firmy Dahua: Full-Color (zapewniający kolorowy obraz nawet w nocy) AI (funkcji sztucznej inteligencji z wykrywaniem pojazdów i osób) I funkcji aktywnego odstraszania (sygnalizacja optyczno-akustyczna).

 

czytaj całość »
Kamery akumulatorowe z zasilaniem solarnym
Kamery akumulatorowe z zasilaniem solarnym

System monitoringu staje się coraz popularniejszym sposobem zabezpieczenia mienia oraz skuteczną formą na odstraszenie złodzieja. W wielu firmach lub zakładach przemysłowych wykorzystywany jest również jako rejestracja czasu pracy lub kontroli pracownika. Instalacja profesjonalnego systemu telewizji przemysłowej często wiąże się z rozprowadzaniem dużej ilości przewodów i wykonania...

 

czytaj całość »
Jaka kamera do monitoringu?
Jaka kamera do monitoringu?

Kamer do monitoringu na rynku jest na prawdę dużo, ale czy wszystkie spełnią nasze wymagania? Dzieląc je na typ obudowy w łatwy sposób możemy rozróżnić kamery kopułkowe i tubowe. Oczywiście na rynku znajdziemy dużo więcej typów kamer, ale to właśnie te zdominowały rynek przede wszystkim niską ceną. Kamery do telewizji przemysłowej spełniające najwyższe standardy i zapewniające najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie!

 

czytaj całość »
Monitoring bezprzewodowy - czy warto?
Monitoring bezprzewodowy - czy warto?

MONITORING BEZPRZEWODOWY - CZY WARTO?

 

Bezprzewodowe kamery do monitoringu to coraz popularniejszy temat jednak kontaktując się z serwisantem systemów CCTV usłyszysz, jeżeli jeszcze nie usłyszałeś, że lepiej rozciągnąć kable, niż tworzyć taką instalację.

Czemu, co tak na prawdę musisz wiedzieć i czy warto zainwestować w bezprzewodowy monitoring w dalszej części artykułu.

czytaj całość »
Jaki dysk twardy do monitoringu?
Jaki dysk twardy do monitoringu?

Dysk twardy jest jednym z najważniejszych podzespołów rejestratora. To on pozwala na rejestrację obrazu z kamer i późniejsze jego odtwarzanie. W zależności od pojemności dysku pozwala nam on na rejestrację określonej długości wideo.
Szczególną uwagę należy zwrócić, aby dysk miał możliwość pracy ciągłej. W naszej ofercie znajdą państwo wysokiej jakości dyski przystosowane do zapisu bez przerwy ( 24 godziny 7 dni w tygodniu), odporne na wstrząsy oraz pracę w wysokich temperaturach.
W zależności od rejestratora do monitoringu; mamy możliwość podłączenia od 1 do 16 dysków. Jest to uzależnione od klasy rekordera, obsługiwanej rozdzielczości, ilości podłączonych kamer i rozdzielczości nagrywanego obrazu.

czytaj całość »
Jaki rejestrator do monitoringu?
Jaki rejestrator do monitoringu?

Rejestrator najprościej mówiąc to mózg monitoringu. To on odpowiada za zapis obrazu z kamer na dysku twardym, ustawienia wewnętrzne naszego systemu, ustawienia i sterowanie kamerami oraz eksportem zapisanych plików. Rejestratory do monitoringu podobnie jak kamery działają w różnych technologiach. Przed zakupem musimy koniecznie zwrócić szczególną uwagę na rodzaj kamer, które posiadamy lub planujemy kupić, ponieważ nie są to uniwersalne połączenia i nie będą ze sobą współpracować. Na rynku wyróżniamy głównie technologię IP oraz Analogową potocznie zwaną 5W1 (AHD, HD-CVI, HD-TVI, Analog). Dodatkowo każdy rejestrator posiada określoną liczbę kanałów (czyli kamer) które jest w stanie obsłużyć.  Na rynku możemy spotkać trzy rodzaje rejestratorów: DVR, NVR i 5W1.

czytaj całość »
Megapiksele, a rozdzielczość obrazu w monitoringu
Megapiksele, a rozdzielczość obrazu w monitoringu

Co to takiego?

Megapiksele (skrót: Mpx) to nic innego jak określenie ilości odwzorowanego obrazu przez matrycę używaną w kamerach. Wśród kamer przemysłowych możemy zaobserwować, że jest to określenie jakości w jakiej rejestrujemy obraz.
Im większa ilości oferowanych megapikseli, tym jakość będzie lepsza, szczegóły bardziej ostre, a nagranie zdecydowanie wyraźniejsze. Producenci kamer do monitoringu na dzień dzisiejszy oferują jakość ...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl