Kamery czy Alarm - co lepsze?

Alarm czy kamery?

Kamery czy Alarm - co lepsze? 

Zabezpieczenie mienia w postaci monitoringu lub systemu alarmowego w dzisiejszych czasach to już podstawa. Wielu naszych klientów zadaje sobie pytanie - co będzie lepsze? Montaż obydwu systemów to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, ale przy ograniczonym budżecie może okazać się kosztowne, a wycena sprawi, że ugną nam się kolana.

Niestety profesjonalne systemy zabezpieczeń ze średniej i wyższej półki, oparte o oryginalne produkty sprawdzonych producentów nie będą tanie, ale z pewnością odpowiednio zainstalowane posłużą bezawaryjnie przez 8, 10 a nawet 12 lat. Oczywiście na popularnych portalach aukcyjnych można znaleźć tańsze “zamienniki” jednak z doświadczenia naszego serwisu wiemy, że ich jakość i żywotność pozostawia wiele do życzenia. Także co wybrać?System Monitoringu

Ile miejsc tyle zastosowań systemu monitoringu. Przykładowo instalując kamery w firmie jedną z największych zalet będzie nieprzerwana kontrola pracowników. W przypadku kradzieży, czy naruszenia zasad bezpieczeństwa nasz system w krótkim czasie pozwoli rozwiać wątpliwości bez zbędnego dochodzenia. Dodatkowo nagrania możemy wykorzystać również jako rejestrację czasu pracy lub kontroli innych czynności. Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie z tego sprawy lub nie chcą w ten sposób myśleć, ale średnio ponad 50% strat w firmie powoduje problem wewnętrzny, a nie zewnętrzny.

W przypadku kamer do domów jednorodzinnych zabezpieczamy się wyłącznie przed włamywaczem, dlatego najczęstszą praktyką jest montaż kamer zewnętrznych w taki sposób, aby pokryły cały obszar wokół domu. O tym jak rozmieścić kamery wokół domu przeczytasz tutaj. Już sam montaż monitoringu obniża prawdopodobieństwo włamania o około 30%, a odpowiednio dobrany i skonfigurowany sprzęt wyśle powiadomienie, gdy złodziej znajdzie się w polu widzenia kamery. Taka informacja pozwala na szybką reakcję, poinformowanie odpowiednich służb, sąsiada lub wywołanie alarmu o ile wybraliśmy kamerę z wbudowaną syreną alarmową.

Niezależnie od miejsca - podłączając system monitoringu do internetu otrzymujemy zdalny podgląd oraz możliwość odtwarzania poprzez dedykowaną aplikację na telefony, tablety oraz komputery. 

Monitoring i kamery przemysłowe Dahua, Hikvision

Zalety monitoringu:

  • Całodobowa kontrola i rejestracja obszaru
  • Obniża prawdopodobieństwo włamania
  • Podgląd na żywo poprzez aplikację
  • Dowód rzeczowy w postaci nagrania

 

System alarmowy

SSWiN czyli System Sygnalizacji Włamania i Napadu to tak naprawdę połączenie różnego rodzaju czujników w jedną wspólna całość. Zadaniem monitoringu jest nagrać zdarzenie i zachować je jako dowód rzeczowy. System alarmowy możemy rozbudować nieco bardziej ponieważ do centrali, czyli płyty głównej alarmu mamy możliwość podłączenia praktycznie każdego dostępnego czujnika. W naszej ofercie posiadamy czujniki ruchu wewnętrzne i zewnętrzne, czujniki dymu i ciepła, czujniki czadu, czujniki zalania, kontaktrony, czujniki zbicia szyby itp. Zadaniem czujnika jest wysyłka odpowiedniej informacji do centrali alarmowej, która w zależności od stanu uzbrojenia zgłosi alarm lub nie. 

Najczęściej wywołanie alarmu powiązane jest z uruchomieniem dość głośnej sygnalizacji optyczno-akustycznej poprzez sygnalizatory wewnętrzne oraz zewnętrzne, a to w większości przypadków przyciąga uwagę sąsiadów i skutecznie odstrasza potencjalnego włamywacza. Dodatkowym sposobem zabezpieczenia może być połączenie systemu z agencją ochrony, która wyśle patrol interwencyjny i sprawdzi zdarzenie podczas naszej nieobecności - jednak czas reakcji będzie zależny od miejscowości w której znajduje się budynek, a dodatkowo do rachunków będziemy musieli doliczyć abonament za usługi ochroniarskie.

Alternatywnym rozwiązaniem może być instalacja bezpłatnej aplikacji do zarządzania alarmem z poziomu telefonu, dzięki której natychmiast zostaniemy poinformowani o zdarzeniu, a ponadto w codziennym użytkowaniu wykorzystamy ją jako pilot do uzbrajania i rozbrajania systemu.

Systemy alarmowe Satel

Zalety systemu alarmowego:

  • Wiele możliwości czujników
  • Sygnalizacja optyczno-akustyczna
  • Podłączenie z agencją ochrony
  • Aplikacja na telefon

 

Podsumowanie

Każdy system posiada swoje większe wady i zalety, jednak należy zrozumieć, że są one stworzone do zupełnie innych rzeczy. Przyjęło się, że kamery montuje się na zewnątrz, a alarm w środku, jednak prawda jest taka, że system trzeba odpowiednio dopasować do budynku oraz potrzeb i wymagań samego użytkownika. Jeśli potrzebujesz porady, wyceny lub szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie - skontaktuj się z nami i dobierz odpowiednie rozwiązanie. Przy ograniczonym budżecie możesz również sprawdzić nasze gotowe zestawy.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl