Aplikacja do kamer Dahua DMSS - Konfiguracja i obsługa

Podstawowa konfiguracja podglądu P2P i obsługi aplikacji DMSS do kamer Dahua

W tym poradniku przedstawimy Ci konfigurację konta i nowego urządzenia oraz podstawową obsługę zdalną systemu monitoringu firmy Dahua Technology. Aplikację do obsługi monitoringu z telefonu pobierzesz z odpowiedniego sklepu z aplikacjami w Twoim telefonie. Dla użytkowników systemów Android będzie to Sklep Play, a dla użytkowników iOS - App Store.

 

1. Pierwsze uruchomienie aplikacji

2. Rejestracja konta DMSS

3. Dodawanie urządzenia do aplikacji

4. Podstawowa obsługa aplikacji DMSS

5. Odtwarzanie zapisu

 

Aplikacja jest bezpłatna i nie zawiera ukrytych opłat. 

Uwaga: Do obsługi aplikacji na tablecie wybierz aplikację DMSS HD, która skonfigurowana jest do obsługi na większych wyświetlaczach. Nasz poradnik utworzony został w oparciu o smartfon Apple iPhone, jednak konfiguracja jest jednakowa niezależnie od urządzenia.

Aplikacja do obsługi kamer Dahua - DMSS

Konfiguracja aplikacji DMSS Dahua

1. Pierwsze uruchomienie aplikacji

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja zapyta Cię o Kraj lub region do poprawnej konfiguracji języka. Wybierz odpowiedni kraj z listy, lub naciśnij Poland w miejscu kraju rekomendowanego, a następnie potwierdź swój wybór klikając Gotowe w prawym górnym rogu.

 Aplikacja DMSS - wybór języka

 

W kolejnym kroku, aplikacja będzie sugerowała założenie konta na platformie. W celu rejestracji naciśnij Załóż konto lub kliknij Pomiń w lewym górnym rogu, jeśli aktualnie nie chcesz się rejestrować.

Rejestracji będziesz mógł dokonać w dowolnej chwili w późniejszym czasie.

Aplikacja DMSS - logowanie użytkownika

 

2. Rejestracja konta DMSS

Podczas rejestracji wpisz adres e-mail, do którego będziesz mieć bezpośredni dostęp oraz ustaw hasło, którym będziesz logować się do aplikacji.  Po uzupełnieniu tych rubryk, zanim wciśniesz Pobierz kod weryfikacyjny należy odznaczyć pole zapoznania się z regulaminem, które najprawdopodobniej będzie schowane pod klawiaturą, którą wcześniej uzupełnialiśmy rubryki.

W kolejnym kroku przepisz otrzymany w wiadomości e-mail 6-znakowy kod weryfikacyjny i zaloguj się do aplikacji podanymi wcześniej danymi. Kod powinien przyjść dość szybko, więc jeśli nie otrzymasz go w przeciągu 5 minut - sprawdź zakładki SPAM itp. 

Aplikacja DMSS - rejestracja nowego konta

3. Dodawanie urządzenia do aplikacji

Po zalogowaniu lub ewentualnym pominięciu tego kroku zobaczysz stronę główną aplikacji. W celu dodania swojego pierwszego urządzenia należy nacisnąć plus + w prawym górnym rogu ekranu. Zanim przejdziesz do dodawania urządzenia - upewnij się, że jest ono prawidłowo podłączone do internetu.

Aplikacja DMSS - dodawanie nowego urządzenia

Wyświetlą Ci się trzy opcje dodawania urządzenia. W naszym poradniku przedstawiamy najprostszą i najbardziej popularną metodę dodawania urządzeń przez chmurę P2P - dlatego wybieramy funkcję NS/skanuj. 

Urządzenia dodawać można również bezpośrednio przez numer IP - jednak jeśli nie posiadasz stałego publicznego adresu, podgląd i obsługa będzie działać tylko, gdy telefon będzie podłączony do tej samej sieci co rejestrator i kamera.

Aplikacja DMSS - wybór sposobu dodawania urządzenia

 

Po wybraniu opcji NS/Skanuj aplikacja uruchomi okienko z aparatem oraz zapyta Cię o pozwolenie na skorzystania z aparatu. Po akceptacji - zeskanuj kod QR swojego urządzenia lub wpisz numer seryjny ręcznie.

Jeśli nie otrzymałeś kodu QR od instalatora - znajduje się on na pudełku rejestratora lub kamery, na naklejce lub pod rejestratorem.

Aplikacja DMSS - skanowanie kodu QR rejestratora lub kamery

 

Jeśli aplikacji udało się połączyć z rejestratorem lub kamerą - wyświetli Ci się lista dostępnych urządzeń, które obsługuje aplikacja DMSS.

My skupiamy się na podłączeniu rejestratora do monitoringu, więc wybieramy NVR - dla rejestratora IP lub DVR/XVR - dla rejestratora Analogowego.

Jeśli do aplikacji podłączasz tylko kamerę - wybierz, którąś z pierwszych trzech opcji.

Aplikacja DMSS - wybór kamery lub rejestratora NVR XVR/DVR

 

Po prawidłowym wyborze zobaczysz okno logowania urządzenia, w którym należy uzupełnić dane podane podczas inicjalizacji i pierwszego uruchomienia kamery / rejestratora. 

SN: czyli numer seryjny urządzenia powinien być już uzupełniony.

Nazwa urządzenia: to Twoja dowolna nazwa urządzenia w aplikacji np. Dom / Biuro / Działka

Nazwa użytkownika: admin (jest to odgórnie przypisany przez producenta login administratora. Jeśli masz inną nazwę użytkownika, to najprawdopodobniej posiadasz konto gościa z ograniczoną funkcjonalnością.)

Hasło: czyli hasło dostępu do rejestratora lub kamery, które zostało nadane przy pierwszym uruchomieniu urządzenia.

 

Po uzupełnieniu wszystkich rubryk - w prawym górnym rogu klikamy napis Save

Aplikacja DMSS - logowanie urządzenia w aplikacji

 

 

Jeśli aplikacja nie zgłasza błędów i poprawnie dodała urządzenie - automatycznie uruchomi Ci się podgląd na żywo. 

 

4. Podstawowa obsługa aplikacji DMSS

 

Klikając dwukrotnie na wybraną kamerę możesz włączyć lub wyłączyć dla niej tryb pełnoekranowy. 

Pod widokiem ogólnym znajduje się pasek ikon do obsługi podglądu na żywo. Zaznaczone na czerwono ikony od lewej odpowiadają za pauzę (wstrzymanie klatki nagrania), wybór jakości odtwarzania SD lub HD (przydatne przy słabszym internecie), włączenie/wyłączenie dźwięku (o ile kamera posiada taką funkcję), wybór podziału ekranu na 1, 4, 9 lub 16 kamer jednocześnie oraz włączenie/wyłączenie trybu odtwarzania w poziomie. 

 

Zakładka Alarm Message służy to informowania o detekcji ruchu oraz funkcjach IVS inteligentnej analizy obrazu, która wymaga konfiguracji przez wykfalifikowanego instalatora. 

 

Aplikacja DMSS - podgląd z kamer na żywo

 

Na stronie głównej aplikacji widnieją ikony obsługi oraz dodany w poprzednich krokach nasz rejestrator.

Odtwarzanie na żywo możemy uruchomić w zakładce Podgląd, jednak dużo prostszą metodą jest wybieranie bezpośrednio obrazka z przesuwanej listy (dla jednej kamery) lub klikając ikonę Play, aby odtworzyć obraz z wszystkich kamer na raz.

Zakładka wideo służy do wyszukiwania, odtwarzania oraz zapisu nagrania z pamięci.

 

Aplikacja DMSS - Odtwarzanie wideo z kamer

 

5. Odtwarzanie zapisu

W zakładce Wideo (znajdującej się na stronie głównej aplikacji) klikamy na wolne pole kamery, które na poniższym zdjęciu oznaczone jest czerwoną ramką. Odtwarzać możemy jednocześnie obraz z 4 kamer, jednak aplikacja działa najszybciej i najlepiej jeśli tą operację wykonujemy pojedynczo.

Aplikacja DMSS - wybór okna kamery

 

Po wyborze okienka otworzy nam się lista z naszym urządzeniem oraz kamerami, my dla przykładu wybieramy kamerę numer jeden - KAM 1

 

Aplikacja DMSS - wybór odtwarzania kamery

 

Po wyborze kamery standardowo odtwarza nam się dzień bieżący. Jeśli chcemy zmienić zakres odtwarzania - klikamy na rubrykę z datą, a następnie wybieramy interesujący nas dzień. Dni przy których widnieje niebieska ikonka - to dni w których mamy dostępne nagranie.

Aplikacja DMSS - ustawienie daty odtwarzania

Wybrany dzień załaduje się we wcześniej wybranym okienku i rozpocznie się automatyczne odtwarzanie od godziny 00:00. Przesuwając niebieską oś musimy wybrać czas, w którym chcemy odtworzyć nasze nagranie. 

Aplikacja DMSS - oś czasu i zapis nagrania 

 

Jeśli znajdziemy interesujący nas moment, możemy w wygodny sposób przy pomocy nożyczek wyciąć go i zapisać w archiwum aplikacji. Wystarczy nacisnąć Play (trójkąt) na początku nagrania oraz Stop (kwadrat) na końcu.

 

Aplikacja DMSS - wycinanie nagrania

Zapisane nagrania znajdziesz w zakładce "Ja" w rubryce "Moje pliki", gdzie wygodnie odtworzysz zapisane materiały, wyeksportujesz do pamięci telefonu / tableta lub udostępnisz nagranie. 

 

Aplikacja DMSS - zapisane pliki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl